Muokkaa

Pääsiäisenä kanadalaisia ringeten pelaajia näkyvillä!

Blue Ringsillä on kertynyt kokemusta kansainvälisten turnausten järjestänä. Niinpä tänäkin vuonna järjestämme 15.-16.4  Tuusulassa kansainvälisen C-nuorten ringetteturnauksen. Turnauksessa on mukana 8 joukkuetta: Kanadan Central Albertasta Sting Ringette Club, Keravan Shakers, Lauttakylän Luja, Helsinki Ringette, Järvenpään Haukat, Suonenjoen Kiekko-Karhut ja Nurmijärvi Seven Ringettes C01 ja C02 joukkueet.

Otteluohjelman löydät kotisivuiltamme www.bluerings.net.

Tervetuloa katsomaan ja kannustamaan!
 

Blue Rings

Blue Rings, tuttavallisemmin BR, on vuonna 2010 kolmen Keski-Uudenmaalaisen ringetteseuran Kerava Shakersin, Nurmijärvi Seven Ringettesin ja Tuusula Ringetten perustama ringetteseura, jossa on joukkueet B-nuorten SM-sarjaa pelaavasta joukkueesta naisten SM-joukkueeseen asti.
Teemme seuroina yhteistyötä pyrkimällä varmistamaan junioripelaajille laadukkaan ringetteharrastuksen sekä muodostamaan toimivat ja tavoitteelliset kilpailu- ja harrastejoukkueet. Pyrimme lisäämään harrastajien määrää Keski-Uudellamaalla ja tekemään lajia, jossa Suomi on monenkertainen maailmanmestari, vielä tunnetummaksi.

Kotipelimme ovat pääsääntöisesti Hyrylän jäähalllilla. Kaikki pelimme löydät https://ringette.torneopal.fi/
Kotisivumme löytyvät www.bluerings.net. Löydät seuramme ja joukkueemme myös Facebookista, Twitteristä ja Instagramista. 

Tule katsomaan, liity joukkoomme, seuraa meitä somessa ja tykkää meistä!