Keski-Uusimaan ja Viikkouutisten toimitus

Sähköpostit: etunimi.sukunimi (at) media.fi
toimitus.keskiuusimaa (at) media.fi
urheilu.keskiuusimaa (at) media.fi
yhdistykset.keskiuusimaa (at) media.fi

Viikkouutiset: vu.toimitus (at) media.fi

Uutisvinkit, juttuaiheet, kutsut: 0400 133 865
Yhdistys- ja tapahtumapalstat: 0400 133 854

Päätoimittaja (Keski-Uusimaa ja Viikkouutiset)
Joonas Romppanen
040 513 7715

KESKI-UUSIMAA

Toimituspäällikkö 
Tomi Backström
0400 133 853

Toimitussihteerit 
Anne Koski
040 823 6451

Olli-Pekka Lehtinen
0400 134 018

Pasi Natunen
050 438 1968

Toimituksen graafikko
Jukka Päivärinta
0400 133 864

Uutistoimitus

Anne Kanerva
0400 133 859

Oskari Lehto
0400 133 857

Tanja Niemi-Laurila
040 547 4821

Anne Sirvio, Järvenpää 
040 546 6824

Heikki Santavuori, erikoistoimittaja, Tuusula
040 511 7708

Marianna Simo, Kerava
040 669 0962

Riitta Suomalainen
0400 133 860

Jouko Tuomas-Kettunen, kulttuurisivut
040 772 8533

Anu Miettinen, toimittaja, toimituksen sihteeri
0400 133 854

Aki Hast
040 724 0656

Urheilutoimitus

Robert Monstovics
0400 133 862

Aino Salonen
0400 133 923

Toni Vähämaa
0400 836 1933

Kuvatoimitus

Valokuvaaja 
Sauvo Jylhä, kuvapäällikkö
0400 424 885

Kuvatoimittaja 
Anton Soinne
0400 133 863

VIIKKOUUTISET

Tuottajat
Satu Jalo
040 668 3114

Jan Pippingsköld
050 407 1649

Uutissuomalainen

Uutissuomalainen on Aamupostin, Etelä-Suomen Sanomien, Karjalaisen, Keski-Uusimaan, Keskisuomalaisen, Länsi-Uusimaan, Savon Sanomien ja Uusimaan yhteinen uutistoimitus.

Sähköposti: toimitus(a)uutissuomalainen.fi

Uutispäällikkö Matti Pietiläinen 050 303 4728, matti.pietilainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Minna Harmaala 0400 134 092, minna.harmaala(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Ari Helminen 044 736 0700, ari.helminen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Tarja Koljonen 044 736 0432, tarja.koljonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Outi Laatikainen 050 376 1223, outi.laatikainen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Antti Launonen 050 314 6889, antti.launonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Iida Tiihonen 044 406 2393, iida.tiihonen(a)uutissuomalainen.fi
Toimittaja Sari Vanninen 046 923 8068, sari.vanninen(a)uutissuomalainen.fi

 

 

Keski-Uusimaan Minne mennä -uutisia